KİHAYKO’dan Katliamlara Tepki
25 Bin Kişi Organ Nakli Bekliyor
KOCATEPE ve SEN
Zeydan Karalar'dan Vali Büyük'e Ziyaret
Bu yazı 01 Mayıs 2013, Çarşamba 11:21:50 tarihinde eklendi. 2671 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çukurova Seçimleri ve MHP Aday Adayları - Metin Yıldırım

info@yenigozlemgazetesi.com
Çukurova Seçimleri ve MHP Aday Adayları

2008 yılında merkez ilçe Seyhan'dan ayrılarak ilçe statüsüne kavuşan Çukurova ilçesi; önümüzde ki yerel seçimlerde tüm siyasi partiler için önemsenen ilçelerin başında geliyor.

Çukurova ilçesinin 13 belediye, 11 köyü vardır. 9 belediye Adana Büyükşehir Belediyesi'nin parçasıdır, Geri kalan dördü ise Büyükşehir Belediye dışındadır. Büyükşehir Dışındakiler; Salbaş, Kocatepe ve Gökkuyu’dur.

2009 Yerel seçimlerin de CHP Çukurova ilçesin de büyük bir başarı gösterdi.  Toplam 859 sandıktan çıkan sonuçlarda; CHP % 42.6, AKP % 29.7, MHP ise % 23.0 oranlarda seçmenden oy aldı.

2009 yılı Çukurova İlçesi Yerel Seçim Sonuçları Tablosu

 

 

 

Çukurova CHP ve MHP seçmeninin ağırlıkta olduğu bir ilçe; ancak yerel seçimlerin sonuçlarının belirlenmesin de gösterilen aday çok önemli. Geçen seçimlerde yanlış aday seçimi yaparak bir anlamda MHP seçmenini küstürdü ve sandıkta hüsrana uğradı.

 

Kamuoyuna yansıyan tabloda MHP’den bazı isimler şimdiden aday adaylığını açıkladı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü görevi yaptığı dönemlerde iyi hizmetleri ile tanıdığımız Alper Pişkin bu isimlerden birisi. Alper Pişkin aynı zamanda MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara’nın da çok yakın akrabası.

 

Ahmet Erdoğan’da bu süreçte MHP’de aday adaylığı konusunda ismi geçenlerden birisi. Ahmet Erdoğan bir dönem MHP Adana İl Başkanlığı görevini de yürüttü. Son derece dürüst ve onurlu bir insan. Bazı kifayetsiz ve menfaate dayalı talepleri karşılamadığı için görevi bırakmak zorunda kaldı. Rantçı zihniyete boyun eğmediği için bir köşeye sessizce çekildi. Aday gösterilmesi halin de önemli çalışmalar yapabilecek deneyim ve tecrübeye sahip.

 

Ali Uğur Akbaş’ın adaylık konusun da sahaya inmesi oldukça düşündürücü. Ali Uğur Akbaş MHP tabanının son derece soğuk baktığı ve benimsemediği bir isim. Son yıllarda kamuoyuna; geçmiş dönemdeki ticari ilişkileri; özel hayatı ve inşaat sektöründe ki faaliyetleri ile yansıdı.

 

Hakkındaki iddialar yenilir, yutulur cinsten değil.

 

Adana Demirspor yönetimin de olan AKBAŞ ile ilgili; AYDOĞAN bir internet sitesine yaptığı röportajda:

 

“Bakın ilginçtir, bu kongre süreci ile ilgili sizlere bilinmeyen bir şey söyleyeyim. Şu anki Yönetim Kurulundaki Ali Uğur Akbaş, kongre sürecinde benimle görüştü, benim yönetimimde görev almak istedi. 200.000 TL parayı hibe edeceğini söyledi. Çok ısrar etmesine rağmen, biz Yönetimimize almadık, ancak o son ana kadar bizlerden bir haber bekledi. Bizden olur alamayınca son anda mevcut Yönetimin listesine girdi.” Diyor.

 

Kaynak: http://www.ahaport.com/root.vol?title=ali-ugur-akbas-39tan-aydogdu-39ya-cevap&exec=page&nid=443748

 

Ali Uğur Akbaş ile ilgili ulusal basında da çıkan bazı ciddi haberler var. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Erdoğan’ın öldürülmesi olayında ki soruşturma dosyasında da AKBAŞ’ın ismi geçiyor. İşte Milliyet gazetesinde yayınlanan bu haber.

Kirli ilişkiler ağı

       Susurluk olayının tek firari sanığı olarak bilinen Kırcı, yıllarca başta sağlık sektörü olmak üzere, çeşitli alanlarda ihalelere girip iş yaptı. 12 Temmuz 1991 tarihinde 100 milyon lira sermayeyle kurulan ve İstanbul Ticaret Odası'na 277040 sicil numarasıyla kayıtlı olan Promesse Tıbbi Malzeme ve Tekstil Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin ortakları arasında Kırcı da yer aldı. Şirketin diğer ortakları ise Çatlı'nın kardeşi Zeki Çatlı, Ali Rıza Öner, Ali Uğur Akbaş ve Ahmet Ercüment Gedikli'den oluşuyordu.
 

       Erdoğan'ın dosyası son olarak geçen Eylül ayında bir kez daha açıldı. Kardeşi Necdet Erdoğan ve yeğeni Mustafa Erdoğan, dilekçe vererek, öldürülen Erdoğan'ın cinayetten önce yaptığı soruşturmaların öğrenilmesini istediler. Dilekçe üzerine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, Erdoğan'la ilgili dosyayı soruşturma açılması için Başbakanlık Teftiş Kurulu'na gönderdi.

 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/1999/01/12/siyaset/siy00a.html

 

Haberden de anlaşılacağı gibi; Ali Uğur Akbaş’ın Türkiye’de pek çok karanlık ilişkilerle ve cinayetlerle anılan isimler ile ticari ilişkileri olmuş.

 

Yine bir internet sitesinde Ali Uğur Akbaş ile ilgili ilginç bir yorum var:

 

  • “İstanbul gecelerinin renkli siması, gece kuşları tarafından ‘para ile sigara yakan adam’ olarak takdim edilen Ali Uğur Akbaş”

 

Ali Uğur Akbaş ile ilgili eski eşi Gülbin Başer’in açmış olduğu davada kamuoyuna yansımıştı.

 

“Velayeti kendisinde olan kızının babası tarafından zorla alıkonduğunu öne süren Gülbin Beşer Ali Uğur Akbaş’a Adana 3.Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açmış ve bu dava sonucunda Ali Uğur Akbaş velayeti kendisinde olmayan A.A.’yı alıkoymaktan 3 ay hapisle cezalandırılmıştı.”

 

Kaynak: http://www.sacitaslan.com/magazin-yeliz-yesilmenin-isadami-esine-hapis_69606.html

 

Başta da belirttiğim gibi yerel seçimlerde aday gösterilecek isimler çok önemlidir. MHP Adana’da Büyükşehir ve diğer ilçelerde göstereceği adaylarla ilgili ciddi analizler yapmalıdır. Şaibeli ve benimsenmeyen isimler ile seçim kazanılması mümkün değildir.

 

Çukurova’da aday adaylığını açıklayan Ali Uğur Akbaş’ın şapkasını önüne koyup verdiği kararı gözden geçirmesin de fayda var. Geçmiş dönem ülkücü hareket içerisin de üst düzeyde görev yapmış pek çok isim Ali Uğur Akbaş’ın aday gösterilmesi halinde; kesinlikle MHP’ye oy vermeyeceklerini ve ellerinde ki çok önemli bilgi ve belgeleri kamuoyu ile paylaşacağını belirtiyor.

 

Ülkenin zor bir süreçten geçtiği bu dönemde, MHP’nin Adana Büyükşehir ve ilçeler için göstereceği adaylar çok önemlidir. Genel merkezin ismi şaibeye bulaşmış isimlere kesinlikle müsamaha göstermemesi ve seçmenin benimseyeceği isimlere yer vermesi yerinde bir karar olacaktır.

 

Buradan Büyükşehir’e aday adaylığını açıklayan Sayın Hüseyin Sözlü’ye de dostane bir uyarım olacak.

 

Sayın Sözlü bazı toplantılara ve yemeklere Ülkücü kesiminin sıcak bakmadığı ve şaibe ile anılan bazı isimlerle katılmanız doğru bir seçim değildir. Sayın Sözlü; bu konuda hassasiyet göstermenizde fayda var…

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
sucu necmi - 2013-05-02 10:04:47
ben bu ali ugura daha önce iş yaptım adam paramı ödemedi,hakkımı helal etmiyorum,ona mümkün değil oy vermeyiz
medet taş - 2013-05-02 10:02:44
ya adana halkı bu fredinin kabusunu başına bela etmesin,bu ali akbaşmıdır nedir, bu adamdan hiç bir şey olmaz, 4 keçiyi güdemez
ERDAL BONCUKCU - 2013-05-02 10:00:32
ali ugur adaysa mhp ye oy yok kardeşim bu kadar
Figen Karslı - 2013-05-02 09:57:01
Bir yakınım, Ali ugur akbaştan villa aldı, önce akrabama allayıp pullayıp satmış,fazla yağmur yagdığında evin balkonu çöküyor,villayı su basıyor,rüzgar estiğinde kapı pencere uçuyor, bu adam her işini böyle yapıyorsa bir an önce emekli olsun belediye başkanlığını boşversin
HURŞİT KAPLAN - 2013-05-02 09:53:38
bu Ali ugur ,aile yaşantısı düzgün olmayan avantacı ,üretmeyen sadece beyni insanlardan alacağı avantaya endekslenmiş bir kenedir.Bu adamın belediye başkanlığıyla ne işi var anlamadım, kazayla olursa vay gele ADANA vay
Diğer Metin Yıldırım Yazıları
Ülke Ekonomisi Nasıl Görünüyor
Çok iyi
Fena Değil
Kötüye Gidiyor
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı
gazeteler gazeteler Sahibinden AdanaBizimgaz & Worldgas Adanaipragaz Ping your blog, website, or RSS feed for Free Gazeteler