KİHAYKO’dan Katliamlara Tepki
25 Bin Kişi Organ Nakli Bekliyor
KOCATEPE ve SEN
Zeydan Karalar'dan Vali Büyük'e Ziyaret
Bu haber 01 Mayıs 2013, Çarşamba 12:16 tarihinde eklendi. 392 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır Adliyesinde bıçaklı cinayet

Diyarbakır adliyesinde görülen cinayet davasında tanık olan Seyit Tanrıkulu, tartıştığı sanık yakınları tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
Diyarbakır Adliyesinde bıçaklı cinayet Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen cinayet davasına tanık olarak çağırılan Seyit Tanrıkulu, iddiaya göre adliye koridorlarında duruşma sırasını beklerken, davada sanık olan kişinin yakınları ile tartıştı.

Sanık yakınlarının ifadesini değiştirmesini istediği iddia elen Tanrıkulu, bu teklifi reddedip, "Ben ne gördüysem onu anlatacağım. Allah’tan başka kimseden korkmuyorum. Devlet benim arkamda" dediği öğrenildi.

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayda sanık yakınlarından bir kişi cebindeki bıçağı çıkararak, duruşma salonu önünde Tanrıkulu’nu bıçakladı. Aldığı bıçak darbeleri ile yere yığılan Tanrıkulu, uzun süre yerde bekletildi.

Olay yerine gelen polis, sanık yakınlara müdahale etmekte zor anlar yaşayınca biber gazı ile müdahale etti. Adliye koridoru savaş alanına dönerken, polis bıçaklı saldırganı gözaltına aldı. Ambulansın gelmesi ile ağır yaralanan Tanrıkulu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
Ülke Ekonomisi Nasıl Görünüyor
Çok iyi
Fena Değil
Kötüye Gidiyor
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı
gazeteler gazeteler Sahibinden AdanaBizimgaz & Worldgas Adanaipragaz Ping your blog, website, or RSS feed for Free Gazeteler